5 października 2015

Zaproszenie adresowane do kandydatów na nowych liderów Dobrej Edukacji

Planujemy rozpocząć pracę z kolejnymi liderami, zainteresowanymi współpracą ze Stowarzyszeniem Dobra Edukacja. Jeśli Waszym marzeniem jest stworzenie innowacyjnie zorganizowanej szkoły, rozważcie przystąpienie do realizowania Programu Dobrej Edukacji. Program Dobrej Edukacji obejmuje wszystkie dziedziny i etapy edukacyjne, powstał w efekcie współpracy m.in. z Uniwersytetem Gdańskim oraz z Instytutem Badań Edukacyjnych, jest obecnie tworzony i rozwijany przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Jednym z wniosków z II Konferencji "Techniki Dobrej Edukacji" współorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie, była potrzeba zorganizowania jak najszybciej spotkań i konsultacji dla liderów nowych Akademii Dobrej Edukacji. Stale się do nas zgłaszają kolejne zainteresowane taką rolą osoby.

Akademie Dobrej Edukacji to innowacyjnie zorganizowane szkoły, działające już pod 10 adresami w Polsce. Wszystkie korzystają z pomocy Instytutu Dobrej Edukacji, realizują Program Dobrej Edukacji, ich uczniowie mają profesjonalną, nowocześnie zorganizowaną opiekę mentorską i pomoc psychologiczno-pedagogiczną, zaś nauczyciele i liderzy Akademii korzystają z organizowanych przez Instytut konferencji, szkoleń i sieci współpracy.

Przy okazji II Kongresu Edukacja i Rozwój, organizowanego przez Wolters Kluwer, będziemy promować Program Dobrej Edukacji. 23 października 2015 roku planowane jest tam spotkanie ze mną, na temat: "Jak przystąpić do realizowania Programu Dobrej Edukacji?". Na to spotkanie będzie wstęp wolny, będziemy je jeszcze promować na stronie internetowej oraz na Twitterze i na Facebooku Stowarzyszenia, gdy już szczegóły będą uzgodnione z organizatorami. Nowe osoby zainteresowane współpracą będą tam szczególnie miłe widziane i będzie to początek przygotowań do poszerzania naszej grupy liderów w kolejnym roku szkolnym.

Zakładamy też organizowanie konsultacji indywidualnie umawianych z nowymi grupami inicjatywnymi, zainteresowanymi zakładaniem kolejnych Akademii, a następnie ich udział w seminarium dla nowych liderów w dniach 11-13 lutego 2016 roku. Będzie to bezpłatne, tylko dojazdy i noclegi trzeba załatwić we własnym zakresie.

Godzinę i miejsce pierwszych konsultacji najlepiej ustalić bezpośrednio mailowo. Zainteresowani umawianiem się na indywidualne konsultacje proszeni są o maile kierowane na mój adres: katarzyna.hall@dobraedukacja.edu.pl.

Popularne posty