9 czerwca 2015

Pozytywnie o gimnazjum

Gimnazjum od kilku lat ma za zadanie uczyć współpracy, realizowania projektów, poszerzania w ten sposób zainteresowań uczniów. W wielu gimnazjach powstaje z tego powodu sporo ciekawych działań. Jedno z gdańskich gimnazjów - Gimnazjum nr 7 - ma tradycję publicznego prezentowania przygotowanych przez uczniów klas II projektów. Jest to swojego rodzaju święto szkolne. Obserwowałam, jak wybrane prezentacje oglądają potem też uczniowie z klas I, których zachęca to do pracy za rok nad tematami jeszcze ciekawszymi i pokazywania efektów swoich projektów w sposób jak najbardziej atrakcyjny. Dalej zdjęcia z prezentacji wybranych najlepszych tegorocznych projektów, które oglądali także młodsi koledzy prezentujących. Widać było w tych prezentacjach autentyczne zafascynowanie tematem oraz wiele wcześniej wykonanej pracy poszukiwawczej i badawczej. Tematy są w tej szkole pomysłu samych uczniów, wynikają z ich ciekawości i zainteresowań.


Uczniowie prezentują projekt dotyczący tego, jak działa numer 112, na czym polega praca przyjmującego zgłoszenia, kiedy należy dzwonić pod ten numer i jak się wtedy zachować. Gościem uczniów był operator odbierający zgłoszenia, dzielący sie też swoim doświadczeniem.

Uczennice zafascynowały się tematem snu, starały się zaprezentować, co obecnie wiadomo o fazach snu, jakie rodzaje swów wyrózniamy, kiedy i dlaczego pamiętamy, co nam się śniło, czy mozemy mieć wpływ na treść naszych snów.

Uczniów zainteresowała muzyka metalowa z lat osiemdziesiątych, przygotowali bogato ilustrowane wystapienie o różnych nurtach tej musyki, historii wielu znanych zespołów. Zaprosili też do prezentacji zespół muzyczny.


Popularne posty