2 kwietnia 2015

Moje blogi i niespodziewane wyróżnienie

Zupełnie niespodziewanie spotkało mnie dziś wyróżnienie Instytutu Edukacji Społecznej w rankingu blogów o edukacji, jak tam jest napisane, dane "na zachetę". Ponieważ został wyróżniony właśnie ten blog, tu też zamieszczam za to wyróżnienie podziękowanie.

Miło jest zostać dostrzeżonym, choć nie tu przede wszystkim koncentruje się ostatnio moja blogowa aktywność. Dość często, na wiele oświatowych tematów pisałam tu w czasie ministerialnym. Z tego okresu pochodzą też wpisy mające najwięcej odsłon.

Od 2012 roku zaczęłam być obecna przede wszystkim na portalu natemat.pl i tam też raczej obecnie komentuję aktualną oświatową i społeczną rzeczywistość. Ten blog na blogerze pozostawiłam jako miejsce bardziej osobiste, ale używane zdecydowanie rzadziej.

Fakt zaistnienia rankinku blogów o edukacji natchnął mnie myślą, że może trzeba być obecnym bardziej konsekwentnie w jednym widocznym publicznie miejscu, to będę wyżej w rankingach. Ale - jak piszą Beata i Jacek Staniszewscy - nie po to tworzymy szkoły, aby górowały w rankingach. Tak samo też chyba nie z myślą o istnieniu w rankingach dzielimy się czasem swoimi przemyśleniami. Przy okazji zwracam uwagę tworzących oświatowe rankingi na blog Beaty i Jacka: http://uczymywadewawa.blogspot.com/. Zaczęli pisać niedawno, ale jeśli wytrwają, będzie u nich ciekawie.

Zaś zainteresowanych moim pisaniem (choćby chwilowo, z okazji ogłoszenia wyników omawianego rankingu) uprzejmie informuję, że dość systematycznie pisane teksty mojego autorstwa można znaleźć w kilku miejscach:

Blog osobisty na Bloggerze: Szkoła z pasją (tu obecnie piszę dość rzadko, dlatego tym bardziej dziękuję za dostrzeżenie i wyróżnienie!): http://katarzynahall.blogspot.com/.

Blog w portalu Natemat.pl (czasami zdarzają się tam też powtórki ze Szkoły z pasją): http://katarzynahall.natemat.pl/ (polecam szczególnie edukacyjny spis treści moich tekstów z natemat.pl z 2012 roku: http://katarzynahall.blogspot.com/2012/08/edukacyjny-spis-tresci.html).

Blog w portalu Edukacja Internet Dialog (głównie są powtórki z Natemat.pl): http://www.eid.edu.pl/profil/katarzyna_hall,11389/.

Blog zamknięty na Bloggerze: Materiały dla liderów Instytutu Dobrej Edukacji: http://liderzyide.blogspot.com/. Blog jest dostępny tylko dla zaproszonych czytelników i moje wpisy pojawiają się tam około raz w tygodniu, jest zamkniętą częścią prowadzonej na Bloggerze strony Instytutu Dobrej Edukacji http://ide.dobraedukacja.edu.pl/.

Polecam też swoje wpisy na portalach społecznościowych (od najbardziej popularnego, w nawiasach podaję aktualne dane o liczbie obserwujących) i zachęcam do obserwowania ich wszystkich:
Twitter Katarzyny Hall https://twitter.com/katarzynahall/ (5238 obserwujących)
Facebook Katarzyny Hall https://www.facebook.com/hall.katarzyna (2910 znajomych)
Facebook Stowarzyszenia Dobra Edukacja https://www.facebook.com/DobraEdukacja (1278 polubień)
Facebook Instytutu Dobrej Edukacji https://www.facebook.com/instytutdobrejedukacji (315 polubień)
Facebook bloga z natemat.pl https://www.facebook.com/pages/Katarzyna-Hall-blog-natematpl/490722354308331 (153 polubień)
Twitter bloga z natemat.pl https://twitter.com/HallBlog (120 obserwujących)
Twitter Instytutu Dobrej Edukacji https://twitter.com/DobraEdukacja (36 obserwujących)

Trochę tej mojej aktywności interntowej jest. Zapraszam do śledzenia i czytania. Dziękuję za zaskakujące dla mnie wyróżnienie.Popularne posty